Mozaika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mozaika

Osmé nejlepší československé duchovní fórum.
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Polemika s učením

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Polemika s učením Empty
PříspěvekPředmět: Polemika s učením   Polemika s učením EmptySat 3 Dec Sat, 03 Dec 2005 11:26:50 +0300 11:26

co mi na něm nesedí - duchovno jak je chápe a učí, jako něco co vyžaduje cvičení (které doporučuje), např. dýchání - prodýchávání čaker, kdy sedíte nehnutě, se zavřenýma očima a necháváte se vést např. hlasem z magnetofonu (ehm kazety, nebo CD, jsme ve 20tém stoletíWink Exclamation) s cílenou vizualizací k projasnění jednotlivých čaker. To není samo o sobě vůbec špatné, ale: měli byste to cvičit pravidelně, denodenně jako základ úspěchu (na jedné jeho přednášse spojené s dýcháním, které jsem byl přítomen doporučil, hledě do publika (ještě aby z něj hleděl ven), aby jsme neposlouchali ty co učí zastavení cvičení neboť to svede žáka ze stezky a tak. Asi už cítíte o čem mluvím..

Takže to a Satguru - pan Vacek je Satguru (říkají jiní - ti co jej mají rádi): proč ne, ale učitelem je Já, vše ostatní k němu jen vede Wink Papadží

a celkově, duchovnost jako něco co se má cvičit

Co si o tom myslíte?
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

Polemika s učením Empty
PříspěvekPředmět: Re: Polemika s učením   Polemika s učením EmptySat 3 Dec Sat, 03 Dec 2005 11:55:02 +0300 11:55

Ponořme se do problému. .... žbluňk
Pan Vacek se odvolává na Maharišiho. Překládá Maharišiho.
Nicméně se zdá, že pomíjí některé věci, které Mahariši podle jeho vlastních(pana Vacka) překladů odpovídal na dotazy.
V některý otázkách s panem Vackem souhlasím a v některých ne. Což je samozřejmě ode mne drzost nejvyššího řádu - s tím taky souhlasím. Very Happy
Mahariši určitě doporučuje meditace, pranajámu a sebedotazování. Ale také projevuje to čemu se říká advaita - jednotu, z které plyne logicky neexistence a tudíž i nedělání. Mahariši odpovídá na konkrétní otázky, konkrétním lidem a zřejmě tak jak je každému potřeba. Někdo potřebuje meditace a atmavičaru, jiný naopak sebeodevzdání a pokoru.
Podle toho soudím, že pan Vacek učí jen část Maharišiho, neučí celé Maharišiho učení.
To ale nemusí snižovat jeho "mistrovství" a možnost pomoci mnoha lidem.
Návrat nahoru Goto down
Minulost




Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 01. 12. 05

Polemika s učením Empty
PříspěvekPředmět: Re: Polemika s učením   Polemika s učením EmptySat 3 Dec Sat, 03 Dec 2005 12:29:04 +0300 12:29

"mistrovstvi" může nejenom pomoci, ale i "pomoci"
Návrat nahoru Goto down
Katka




Poeet p?íspivku : 79
Registration date : 02. 12. 05

Polemika s učením Empty
PříspěvekPředmět: taknějak   Polemika s učením EmptySat 3 Dec Sat, 03 Dec 2005 13:49:58 +0300 13:49

Lamo,
vidím to podobně.

V řeči na to téma mi někdo sdělil:"Člověk, kterého neoslovuje džňána jóga, protože je založen jinak, "najde si" po určité době práce na sobě mistra, který mu "sedí". (Pan Vacek popsal a zakusil všechny, ale věnuje se hlavně džňáně)."

bounce
Návrat nahoru Goto down
Minulost




Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 01. 12. 05

Polemika s učením Empty
PříspěvekPředmět: Re: taknějak   Polemika s učením EmptySat 3 Dec Sat, 03 Dec 2005 18:53:30 +0300 18:53

Katka napsal:
Lamo,
vidím to podobně.

V řeči na to téma mi někdo sdělil:"Člověk, kterého neoslovuje džňána jóga, protože je založen jinak, "najde si" po určité době práce na sobě mistra, který mu "sedí". (Pan Vacek popsal a zakusil všechny, ale věnuje se hlavně džňáně)."

bounce

Jak víš Katko co pan Vacek zakusil?
Návrat nahoru Goto down
Katka




Poeet p?íspivku : 79
Registration date : 02. 12. 05

Polemika s učením Empty
PříspěvekPředmět: Re: taknějak   Polemika s učením EmptySat 3 Dec Sat, 03 Dec 2005 18:57:03 +0300 18:57

Michal napsal:

Jak víš Katko co pan Vacek zakusil?

Michale, to je ta odpověď, kterou jsem dostala a já ji jen cituji,
nevyjadřuji se k ní.
Návrat nahoru Goto down
Minulost




Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 01. 12. 05

Polemika s učením Empty
PříspěvekPředmět: Re: taknějak   Polemika s učením EmptySat 3 Dec Sat, 03 Dec 2005 18:59:56 +0300 18:59

Katka napsal:
Michal napsal:

Jak víš Katko co pan Vacek zakusil?

Michale, to je ta odpověď, kterou jsem dostala a já ji jen cituji,
nevyjadřuji se k ní.

OK. Takže ta otázka zní, jak na to dotyčný přišel... bohužel ne zde na fóru
Návrat nahoru Goto down
Minulost




Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 01. 12. 05

Polemika s učením Empty
PříspěvekPředmět: Re: taknějak   Polemika s učením EmptySat 3 Dec Sat, 03 Dec 2005 19:00:12 +0300 19:00

Michal napsal:
Katka napsal:
Michal napsal:

Jak víš Katko co pan Vacek zakusil?

Michale, to je ta odpověď, kterou jsem dostala a já ji jen cituji,
nevyjadřuji se k ní.

OK. Takže ta otázka zní, jak na to dotyčný přišel... bohužel není zde na fóru
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Polemika s učením Empty
PříspěvekPředmět: Re: Polemika s učením   Polemika s učením Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Polemika s učením
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mozaika :: Jednotliví učitelé, jednotlivá učení :: Jiří Vacek-
Přejdi na: