Mozaika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mozaika

Osmé nejlepší československé duchovní fórum.
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Duše v těle

Goto down 
+3
lama
Robotron3
Míša
7 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 15:29:49 +0300 15:29

Jednou z bezvadných formulací, které Bob ve svých šou použil bylo, že duše nesídlí v těle (starý omyl) ale tělo, myšlenka na to co jsem (duše).. sídlí v duši nebo jinak, obsahuje je vědomí. Takže ne, "po smrti se vytratila z jeho těla duše", nebo hezké "kráčí jako tělo bez duše" a nebo "kdo jsem já - duše v těle"? nebo "moje duše, tvoje duše" ale "duše neboli přítomnost, Já.. to jak to je bez konceptů.. obsahuje vše. Liší se jen sklony (mysl), různá místa (ja říkal Papadží - různá místa, různí herci, různé prostředí, ale to uvnitř zůstává stejné..), toto Já, všeobsahující, přítomné, bezvlastnostné, ani éter ani vzduch ani hmota ani mysl ani zdání.. já beze jména, tvaru.. by se dalo říci NENÍ V KAŽDÉ BYTOSTI ale každá bytost, představa, koncept, myšlenka je v něm.

Pohyb v nepophyblivém. Zájmy cestují, Já nikoli (Papadží).
Já se nemění.

Ještě přidám něco od Sailora Boba Adamsona - Otázka (z jedné šou, jedna z posledních - 17 nebo 18?) ne doslovně: kdo tedy jsem? (mluvili o pocitech) Nejsi z toho ničím - vše to se mění, a proto to musí odejít, nic z toho nevydrží. Co tedy můžu dělat? Nic.

Asi už tušíte co Bob nazývá ne-volbou nebo o čem říká, že svobodná volba je iluzí.

V tom smyslu nejsme ani loutkami, bezmocnými, se kterými si pohrává vítr událostí.. nejsme ničím z toho, a tak je to správně.

:-) michal
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
Robotron3




Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 16. 01. 06

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Ahojda,   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 15:51:32 +0300 15:51

Ja se rovnou priznam, neznam ani jednoho z tech paanuu, co jmenujes, nemam ani nejmensi poneti... Ale tak trochu mi to pripada spise hrani si se slovicky. Duse a telo. Je celkem jedno, jestli se rekne, ze duse opustila telo, ci jinak, omyl, ci neomyl, duse neni zmeritelna velicina, vedecky duse neexistuje, vedomi ano. Jestli je vedomi duse? Pokud by duse zustala i po smrti, nebylo by tak, naopak je duse prave vedomi. Avsak dulezite je, ze telo a duse je jeden celek, dva faktory, ktere tvori cloveka. Je celkem jedno jestli duse sidli v hornim levem vicku, nebo u palce u nohy Smile proste telo a duse jsou jedno. Samozrejme nejvice se to da prisuzovat mozku, zemreli mozek, skutecne umira clovek. Nechapu ale vubec nic z tech argumentu, ze svobodna vule je iluzi. Mohl bys mi to nak zjednodusene popsat v bodech, nebo neco? Smile
Návrat nahoru Goto down
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 16:37:22 +0300 16:37

tak ehm, těžko říct jestli tohle bude reprezentovat postoj Sailora Boba Adamsona nebo jiných, asi jen Míši DLouhého Wink který je jen iluzí...

bodově
Proč je svoodná vůle iluzí

Nejdříve: vyjasnění termínů - svobodná vůle, anglicky free will označuje něco jako když si myslíš, že jsi pánem svého osudu, že můžeš něco trvalého dělat pro své osvícení nebo zdraví nebo sám sebe, že je nějaká entita "ty" která má přímý vliv na svůj pobyt ve světě, které může ovlivňovat jeho kvalitu, volit (dělat rozhodnutí), vybírat si, rozhodovat se atp.

Proč to tak není (bodově)
- není zádné já. Není žádné oddělené já, které by se lišilo od já druhých, o kterém by jsi mohl říci, toto jsem já, toto je unikátní, mé já. Všichni jsme jen pohybem (vlnami) na poli vědomí, které obsahuje vše. Toto "to" nebo "nic" nikomu nepatří a nelze o něm říci, že je to mé já. "Já" jako slovo vzniklo jen proto, že lidi chtěli ukázat sami na sebe, neznamená to, že něco jako "já" existuje - snad jen v ymšlenkách jako koncept.

- když není žádné "já", tj. nic o čem bys mohl s jistotou prohlásit že tím jsi (slavné indické Néti znamená "to nejsem já" a týká se jak myšlenek, tak těla, pocitů.. všech proměnlivých složek, které zakoušíme v "našich" životech..), není konatel, o kterém by bylo možné říci že rozhoduje, dělá činy, činí, má svůj osud nebo život v moci, nic.

- jestliže není žádné já, ketré by mohlo konat a rozhodovat, volit, být aktérem .. jak lze nazvat postavy nebo lidi, kteří ve světě činí, rozhodují, volí, žijí.. ? Slovem iluze. Toto slovo, iluze, se vztahuje k osobnosti nebo dojmu, že je zde nějaké "já", které zde, podle bodu 1 není. Jde to označit slovem iluze, nebo mýlka. Nebo zvyk, poblouznění světem, který používá slova já, konat, řinit, svoboda a atk podobně.

- kdybysme vzali v úvahu slova jako svoboda, vůle, svobodná vůle, jistě bysme se dostali k bodu, ve kterém bychom je nahlédli jako prosté koncepty týkající se nebo chtějící popsat určité satvy.. vědomí, které ovšem nejsou stálé, neboť vše viditelné nebo mající nějaké vlastnosti na tomto světě je proměnlivé, nestálé. To věděl již budha.

- a jestliže je vše nestálé, proměnlivé (již povahou na tomto světě a to se netýká jen přírody, ale i lidských vztahů, které jsou velmi jemné a komplikované) a není "já" o kterém bychom mohli říci, že koná "svobodně" své činy, tak co??? :-) tak to znamená, že jde jen o obrazy, koncepty na poli vědomí, které to vše umožňuje, ovšem přesto tyto koncepty, obrazy neexistují

- jsou zdánlivé

- svobodná vůle (já) je iluzí

- je jen svoboda, vědomí, přítomnost: žádná svobodná vůle, nemůžeme ovlivnit často ani prosté životní situace, dějíci se proto, že stejně smýšlející entity (neuvědomující si iluzoronost "já") podobně jako my jednají v poblouznění představou, že činí, se svobodnou vůlí

- co tedy dělat? Nic. Nelze to ovlivnit. Nejlepší je (s vědomím, že nelze ovlivnit nic na tomto světě) reagovat podle událostí, konat bez ulpívání (to je nazýváno v Idndii karmajóga), žít a nestarat se - nechat své vědomí v poklidu a radosti, kterým je.

:-) ahoj, Míša

PS jsem rád že jsi sem přišel :-) čau
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
Robotron3




Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 16. 01. 06

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Takze   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 16:59:42 +0300 16:59

Proč to tak není (bodově)
- není zádné já. Není žádné oddělené já, které by se lišilo od já druhých, o kterém by jsi mohl říci, toto jsem já, toto je unikátní, mé já. Všichni jsme jen pohybem (vlnami) na poli vědomí, které obsahuje vše. Toto "to" nebo "nic" nikomu nepatří a nelze o něm říci, že je to mé já. "Já" jako slovo vzniklo jen proto, že lidi chtěli ukázat sami na sebe, neznamená to, že něco jako "já" existuje - snad jen v ymšlenkách jako koncept.

Ja: tve vyjadreni neobsahuje zadny duvod, zadny argument, proc je to tak jak rikas, netreba se pak k tomu dale vyjadrovat. Jde jen o vec nazoru, ja mam zcela opacny. Bez prikladu, argumentu je to jen placani.

- když není žádné "já", tj. nic o čem bys mohl s jistotou prohlásit že tím jsi (slavné indické Néti znamená "to nejsem já" a týká se jak myšlenek, tak těla, pocitů.. všech proměnlivých složek, které zakoušíme v "našich" životech..), není konatel, o kterém by bylo možné říci že rozhoduje, dělá činy, činí, má svůj osud nebo život v moci, nic.

Ja: To ze napises neni zadne ''ja'' neznamena, ze to tak opravdu je, je to tak jen pro tebe, ne pro ostatni, coz samo o sobe uz oddeluje tve ja o jinych ja. Clovek svym telem, tim jak existuje je sice tvor spolecensky, na druhou stranu velice osamely, sve nejniternejsi myslenky zdili sam pouze se sebou, to ho cini vlastnim ja. Konatel je kazdy clovek, ten take rozhoduje. Rozhodujes se nad kadym slovem pismenkem ktere napises, jsi to ty.

- jestliže není žádné já, ketré by mohlo konat a rozhodovat, volit, být aktérem .. jak lze nazvat postavy nebo lidi, kteří ve světě činí, rozhodují, volí, žijí.. ? Slovem iluze. Toto slovo, iluze, se vztahuje k osobnosti nebo dojmu, že je zde nějaké "já", které zde, podle bodu není. Jde to označit slovem iluze, nebo mýlka. Nebo zvyk, poblouznění světem, který používá slova já, konat, řinit, svoboda a atk podobně.

Ja: uvadis jestlize neni zadne ja a pak to rozvedes. Dalsi myslenky postradajici jakykoli argument. Je to cele postaveno na tom, ze neco zacnes tvrdit a nasledne z toho pouze vyvodis dusledky, nema to ale absolutne nic spolecneho s oduvodnenim toho podstatneho co tvrdis.

- kdybysme vzali v úvahu slova jako svoboda, vůle, svobodná vůle, jistě bysme se dostali k bodu, ve kterém bychom je nahlédli jako prosté koncepty týkající se nebo chtějící popsat určité satvy.. vědomí, které ovšem nejsou stálé, neboť vše viditelné nebo mající nějaké vlastnosti na tomto světě je proměnlivé, nestálé. To věděl již budha.

Pises, ze vse je promenlive nestale, s tim se nepru, ale opet to nema nic spolecneho s vyvracenim vlastniho ja. Svoboda, vule se nesnazi popsat zadny stav, Svoboda je vlastnost.

- a jestliže je vše nestálé, proměnlivé (již povahou na tomto světě a to se netýká jen přírody, ale i lidských vztahů, které jsou velmi jemné a komplikované) a není "já" o kterém bychom mohli říci, že koná "svobodně" své činy, tak co??? :-) tak to znamená, že jde jen o obrazy, koncepty na poli vědomí, které to vše umožňuje, ovšem přesto tyto koncepty, obrazy neexistují

Opet stale jen rozvadis to co tvrdis, ale sve tvrzeni nicim nepodkladas.

- jsou zdánlivé

- svobodná vůle (já) je iluzí

- je jen svoboda, vědomí, přítomnost: žádná svobodná vůle, nemůžeme ovlivnit často ani prosté životní situace, dějíci se proto, že stejně smýšlející entity (neuvědomující si iluzoronost "já") podobně jako my jednají v poblouznění představou, že činí, se svobodnou vůlí

- co tedy dělat? Nic. Nelze to ovlivnit. Nejlepší je (s vědomím, že nelze ovlivnit nic na tomto světě) reagovat podle událostí, konat bez ulpívání (to je nazýváno v Idndii karmajóga), žít a nestarat se - nechat své vědomí v poklidu a radosti, kterým je.

Pripada mi, ze zminujes rceni, fraze, to co nekdy nekdo rekl, ale skutecna podstata veci tu uplne unika. Vzdyz jen reknes ja neni a jestlize ja neni... Vypises pak to co nekdo rekl napsal. Tva obahjoba neobsahuje vlastne nic, mozna skutecne nemas sve vlastni ja, z toho jak pises, ale ver, ze vetsina lidi ho ma. Nastesti.
Návrat nahoru Goto down
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 17:05:56 +0300 17:05

AHoj, jak by mi mohla podstata věci unikat, když jí jsem?
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 17:08:03 +0300 17:08

Co má většina lidí? Jaké "já"? Je to to já, které se může svobodně rozhodovat? Napiš víc ......... rabbit
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
Robotron3




Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 16. 01. 06

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 17:14:07 +0300 17:14

Ne ty nejsi podstatou veci Smile Vidim, ze si rad hrajes se slovy a myslenkami, premyslis, jsi, to je tve ja, nikdy nebudes zit a nestarat se. Vse co pises jsou jen teze, jednu tezi podporis dalsi tezi, ve skutecnosti sve ja o neexistenci zadneho ja vnucujes ostatnim ja. Tve ja je popirani sebe sama. Cloveka od cloveka deli uzavrene vedomi, nase schranka telo, je to co nas cini vlastnimi ja, nikdy nevysvetlis druhemu cloveku sve nejhlubsi emoce, protoze vzdy ten druhy clovek si priradi to co mu rikas, dle tech svych vlastnich a tak je to i z celym pohledem na svet, neco rikas, pises, je to tvuj pohled, i kdyz rikas, ze nemas sve vlastni ja, druhy si to pak vylozi dle sve vlastni matrice sveho vlastniho chapani a zivota. Uz jen to, zacnu li se stourat v nose, ci nezacnu? je ma vlastni svobodna vule, muzu si delat co chci, vsechno, muzu i nekoho zabit, muzu zabit i tebe, kdyz mudu chtit, ale to neznamena, ze kdyz to neudelam, nemam svobodnou vuli, je to me rozhodnuti, clovek dela to co je pro nej prirozene a nejlepsi.
Návrat nahoru Goto down
Robotron3




Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 16. 01. 06

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 17:18:57 +0300 17:18

Nakonec prave to co zde delas, to vsechno, neni prave to, vysvetlovat, oduvodnovat. Nemit sve ja, pri neexistenci neceho takoveho bys tu vubec nebyl a nepsal to...
Návrat nahoru Goto down
Robotron3




Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 16. 01. 06

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 17:22:31 +0300 17:22

Jiste jsi si vsiml, ze kazdy clovek je jiny. Kazdy vnima jednu a tu samou skutecnost, udalost, naprosto jinak, kazdy zcela jinak reaguje, jiz fyzicky je kazdy clovek unikat (kdyz nepocitame dojcata), stejne psychicky. Priroda pracuje v rozmanitosti nikoli v kolektivnim vedomi, nebo co vlastne se to snazis rici.
Návrat nahoru Goto down
Robotron3




Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 16. 01. 06

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 17:43:51 +0300 17:43

Tve JA:

Tva reakce na hrej.cz

playstation3 je výsledek čísich představ o zábavě lidí na této planetě

to samé je xBOx frí sixty a nintendo revolučn

chcete se hádat o tom, nakolik si giganti uloupnou z naší pozornosti jen pro sebe? PS3 není, xBOX360 nemám tak jako by nebyl, a ještě.. tolik pozornosti by xBOxu/PS2/3.. mohl závidět nejeden ježíšek, protože se mi zdá že hry jsou pro ehm někoho novým náboženstvím a Hrej.cz je jejich chrámem, i když protestanti utekli do sektoru :-)

není to zábavné?? hihihi

Zamysle se nad sebou. Vim, podle tebe se zamyslet nad sebou nemuzes, ale udelej to Smile Proc napriklad pises tento prispevek do diskuse o hernich masinach, kterezto jako takovy te spise ani nezajimaji? Skladas slova tak, aby jsi ostatnim da (podle tveho ja) dal svou reakci jiny pohled na pro tebe mene duchovni zalezitost, citis se vlastne jako takovy misionar (rikam to spravne? v techto vecech se nevyznam:), chces ze sveho vlastniho ja neco ukazat ostatnim ja, to je pochopitelne, protoze to je zakladni vlastnost kazde individuality jako sve vlasti do tela uzavrene osobnosti.
Návrat nahoru Goto down
Robotron3




Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 16. 01. 06

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 17:45:56 +0300 17:45

Rekl bych, takova rada, premyslej nad sebou samym, uvidis, ze cely vesmir je vlastne jen a jen v tobe...
Návrat nahoru Goto down
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 17:46:51 +0300 17:46

AHOj

kolektivní vědomí neexistuje. Když jsem s ostatními "jedním vědomím", neznamená to, že vím jejich myšlenky a můžu sdílet jejich pocity (když jim například šlápnu na nohu). Zatímco se ale jeden zlobí, druhého to také ovlivní. To co je ovlivněné je jen myšlenkový a pocitový stav, na jehož základě si budujeme (dočasné) vztahy jeden s druhým. Proč dočasné, protože se na základě různých, v okolním prostředí provázaných skutečností mění, upravují, vyvíjejí a rozpouští a zase mění, jedno zlé jind y dobré, někdy žádné, jindy vlažné a jindy zase krásné. Toto proměnlivé nazývám teď "svět". Je to to co se mění.. co se nemění? NIc.. vidíš, nelze říct o něčem že tím jsem, neboť vše je jen souhrnem počitků, myšlenek, dojmů a také myšlenkových konceptů o tom, co je. To co je je, je takové, ani takové ani makové, prostě to je. A je to dobré. Je to dobré takové jaké to je.

Zde neexistuje volba ani uzavřenost vědomí. COžpak jsi nezjistil, že vědomé není uzavřené? Nazývej si to tedy svobodnou vůlí. Většinou se bráníme, když nám někdo atakuje něco co máme za své, a co lze mít za své víc než své já?

Když řeknu, že já neexistuje, nezname ná to že nejsem, jsem jaký jsem. Jsem tím čím jsem. Ale "já" o které mybych mohl říct to je mé "já", mé unikátní já to není. Nejsem unikátní podobně jako není žádný jiný človšk, unikátní ve smyslu rozdílný. Všímáme si, máme podobné nebo totožné vnímací a vyjadřovací mechanismy.. usuzujeme, dozvídáme se.. ale to co če, se Bob ve svých šou zmiňuje se netýká žádného dočasna, o kterém se lze hádat, není o dočasném stavu.. je to o tom, že absence idee já znamená žít život bez omezení.

Vše to omezení a specifikace se týká jen mysli, netýká se tvého skutečného já, které nemá vlastnosti.

Míša
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
Robotron3




Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 16. 01. 06

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 17:55:55 +0300 17:55

Ani nestacim precist posledni reakci a musim supajdit, zejtra vecer se ozvu, zatim Smile
Návrat nahoru Goto down
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 18:01:32 +0300 18:01

nic se neděje
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
Robotron3




Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 16. 01. 06

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 18:10:29 +0300 18:10

Tak jeste posledni... Jsou mimo jine dva druhy lidi, ti kteri jednaji (ti maji vlastni vuli) a ti kteri pozoruji (take maji vlastni vuli, ale jim k nicemu)... Jiste si dovedes predstavit, do ktere kategorie te radim Wink samozrejme to nemyslim zle... Pozorovatele jsou stejne tak treba...
Návrat nahoru Goto down
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyMon 16 Jan Mon, 16 Jan 2006 20:53:37 +0300 20:53

:-) vzdávám se
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyTue 17 Jan Tue, 17 Jan 2006 12:52:23 +0300 12:52

Robotron3 napsal:
Tak jeste posledni... Jsou mimo jine dva druhy lidi, ti kteri jednaji (ti maji vlastni vuli) a ti kteri pozoruji (take maji vlastni vuli, ale jim k nicemu)... Jiste si dovedes predstavit, do ktere kategorie te radim Wink samozrejme to nemyslim zle... Pozorovatele jsou stejne tak treba...

já bych neřekl že nejdenám, jednám úplně stejně jako každý jiný člověk, tojen tak na upřesnění

k čemu kategorie? Žádná myšlenka, žádný koncept. Jsem jaký jsem a to je dobré.. :-) nikdy nebudu ničím jiným. Já je iluze a basta :-))

ahoj
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyTue 17 Jan Tue, 17 Jan 2006 16:55:28 +0300 16:55

Jsi to Míšo vzdal nějak rychle..... Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Katka




Poeet p?íspivku : 79
Registration date : 02. 12. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyTue 17 Jan Tue, 17 Jan 2006 21:04:16 +0300 21:04

Teda Míšo,
to snad není všechno, ne?
Není to poslení tvé slovo. že ne? What a Face
Návrat nahoru Goto down
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyWed 18 Jan Wed, 18 Jan 2006 14:20:36 +0300 14:20

ale je
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
Janka




Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 02. 12. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyWed 18 Jan Wed, 18 Jan 2006 17:59:02 +0300 17:59

Ahojte
predsatavitelia Ja a nie Ja..... Very Happy , nechcem sa do toho prilis opriet, je to hranie vedomia sa so sebou samym, a pohlady kazdy zo svojej strany Rolling Eyes , ale ved nikto nemusi nikoho o nicom presviedcat, aj tak sa neda nikoho presvedcit, tak ber to co je pisane cez Misu ako dalsie vyjadrenie vedomia cez nejaku konkretnu entitu, ktora komunikuje s inou entitou v ramci obrovskej pocitacovej interaktivnej hry , keby som mohla povedat z mojich pocitov a pohladov, skutocna slobodna volba neexistuje, vsetko co urobis je uz tu len neprejavene je to akoby nevymalovana vymalovanka ktora ma tisice variacii a tvoja volba je pre ktoru sa rozhodnes ako v programe urobi len to co v nom je dane ako moznost tu je to podobne........sory musim koncit.... sunny
Návrat nahoru Goto down
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyWed 18 Jan Wed, 18 Jan 2006 18:02:26 +0300 18:02

čau a ještě si nás nalaď, jaŃi :-)
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyFri 20 Jan Fri, 20 Jan 2006 00:58:26 +0300 0:58

existuje já?
Někteří tvrdí, že neexistuje. Nevěřte jim. Najděte to sami. Hledejte usilovně a se vší energií dokud odpověď nebude konečná. Najděte zdroj myšlenek, pocitů, vjemů.
Dokud to nenajdete a nevyřešíte budou slova jako "já neexistuje" pouhými slovy - myšlenkami. Důležité je to zažít "na vlastní kůži", vyřešit to sám pro sebe, najít to sám. Nikdo jiný to nemůže udělat. Bez vlastního prožitku jsou to plané polemiky.
Návrat nahoru Goto down
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyFri 20 Jan Fri, 20 Jan 2006 02:03:42 +0300 2:03

lama napsal:
existuje já?
Někteří tvrdí, že neexistuje. Nevěřte jim. Najděte to sami. Hledejte usilovně a se vší energií dokud odpověď nebude konečná. Najděte zdroj myšlenek, pocitů, vjemů.
Dokud to nenajdete a nevyřešíte budou slova jako "já neexistuje" pouhými slovy - myšlenkami. Důležité je to zažít "na vlastní kůži", vyřešit to sám pro sebe, najít to sám. Nikdo jiný to nemůže udělat. Bez vlastního prožitku jsou to plané polemiky.

hledani je iluze, muzete hledat, jak chcete. Hledejte si jak chcete, ja rikam, ze nemuzete nic udelat. Nemuzete se ani vzdat idee hledani. Neni co lze vykonat, nikdo neudela jediny cin :-). Na cele planete neni nikdo kdo nekdy neco dokazal. Hledejte si jak chcete, vase hledani je marne - orientuje se na ted a hleda jej zitra, praxe chce cvicit, dokazat, priblizit to co tu je be jedine znamky usili. Takove to je. Stale to je, stale to tu je, at to hledate nebo nikoli. Je to vase bezne vedomi, je to vedomi bez jedineho cinu.

Nikdo nemuze nijak ucinit, nebot tu nikdo neni. Jak by mohl nekdo neco ucinit, kdy nikdo neni a nikdy nebyl? Jake ja je? Zadne neni. Ze je je iluze. Chtit najit ja s velkym j je iluze. Je, spokojene. Je tim. Jsi tim.

no problem, uz jsi tim, konec, tecka. konec hledani TM sailor bob adamson' true nature copyright
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle EmptyFri 20 Jan Fri, 20 Jan 2006 02:08:59 +0300 2:08

ps opravdu chcete hledat? tomuto se rika spokojenost

spokojenost se rovna pritomny okamzik to se rovna to co je to se rovna beze jmena, to se rovna pravda a mir
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
Sponsored content





Duše v těle Empty
PříspěvekPředmět: Re: Duše v těle   Duše v těle Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Duše v těle
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mozaika :: Jednotliví učitelé, jednotlivá učení :: Sailor Bob Adamson-
Přejdi na: