Mozaika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mozaika

Osmé nejlepší československé duchovní fórum.
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 Jsme svobodní?

Goto down 

Jsme svobodní?
Ano
Jsme svobodní? Vote_lcap0%Jsme svobodní? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ne
Jsme svobodní? Vote_lcap100%Jsme svobodní? Vote_rcap
 100% [ 1 ]
Tak trochu
Jsme svobodní? Vote_lcap0%Jsme svobodní? Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Celkem hlasů : 1
 

AutorZpráva
Míša

Míša


Poeet p?íspivku : 141
Registration date : 30. 11. 05

Jsme svobodní? Empty
PříspěvekPředmět: Jsme svobodní?   Jsme svobodní? EmptyWed 18 Jan Wed, 18 Jan 2006 15:32:18 +0300 15:32

Jsme svobodní? Kdojsemja2


Jsme v omezené míře maximálně možně svobodní :-)

Proč v omezené míře? Protože si nemůžeme vybrat ze zaměstnání, partnerů, prostředí v jakém žijeme, jsme limitováni faktory jako peníze, prostředí, příbuzní, zkrátka nemáme na výběr. Narodíme se, vyrůstáme a musíme umřít.

A proč maximálně možně svobodní? Protože přitom svobodní jsme - vědomím. které se nemění a registruje veškeré jevy a přitom jimi není zasaženo. Můžeme cítit pocitové stavy, ale nemůžeme v nich vydržet déle než to je možné - za každým kopcem je údolí a slunce vychází po každé noci.

Podléháme tedy nějakým cyklům? Ne, jak by mohlo na to, co je neovlivnitelné mít něco nějaký vliv? Jsme tedy tím co víme, cítíme, co se děje - když se nic jiného neděje nebo tím co je, na jehož podkladě se to co se děje děje.. ? Když zemřeme - kdo zemře? Ale zase když nás bolí zuby, rozbijeme si koleno, zlomíme prst (fuj :-)), necítíme to snad natolik, že to není skutečné? O neskutečném - nehmatatelném základě všech našich zkušeností můžeme asi říci, že jej nemůžeme cítit, nemůžeme jej poznat smysly, hloubáním, nijak. Jsem jím. Jím a ničím.. toto "ono", "to" je ničím a vše se na něm odráží, vše obsahuje - myšlenky, smyslové vjemy, cokoli. Zklamání, rozhořčení - pocity, vjemy, cokoliv.

Jsem tím, nebo základem našich zkušeností? Jsme snad obojím? Jak bysme mohli být tím co přichází a odchází, když to je jednou takové a jindy makové :-). Lze proto říci, že jsme proměnliví podle událostí, myšlenek, pocitů? Když nemůžeme najít práci a jsem zklamaní, bezradní, vyčerpaní.. jsme líní, když jsme líní? Jsme nebezpeční když jsem rozzuření?

Je to zajímavá hra na této planetě jménem život. Někteří se na ní dívají přes energie (jin, jang), někteří se uchýlili k duchovnímu vedení nějakých učitelů, jiní na nic nevěří a žijí si podle svého, někdo má nějaké zkušenosti a podle nich se řídí.. podle měnícch se zkušeností.. vidíte, proto je asi otázka "kdo jsem" významná - v tom, že si uvědomíme, že to dočasné, je pouze dočasné - a že takové je cokoli, vše .. o ničem nelze s jistotou říci, že se to nezmění. Lišíme se ale ode změn, ketré se na "nás" odehrávají - změn těla, pocitů, okolností, událostí.. nebo nikoli? "To" je naprosto neutrální. Není proti ničemu. Je jako obsahem nádoby, do ketré se nalije voda nebo olej, cokoli, předtím tu nebylo nic.. je prázdné, prázdnotou, vědomím bez otázek, ničím obsahujícím vše..

tím jsem

myšlenky jsou změny, vlny, povinnosti jsou tu stále, a na okamžik uprostřed toho klid, a toto vše, tanec událostí se neděje nikomu

už rozumíme Tony Parsonsovi :-)

Mějte se hezky, ahoj

PS to jsem zase napsal blbost albino
Návrat nahoru Goto down
http://www.papaji.cz
 
Jsme svobodní?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mozaika :: Kdo jsem já?-
Přejdi na: