Mozaika
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mozaika

Osmé nejlepší československé duchovní fórum.
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 nikdo tu nic nenapsal

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Luděk

Luděk


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 08. 06

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyThu 10 Aug Thu, 10 Aug 2006 13:59:37 +0300 13:59

Ahoj lamo,těší mne Tvoje odpověď,ale zároveň bych radši nějakou odpověď,kde bych se dověděl nějaké poznatky.takže se tě zeptám rovnou!Vyznává tvá mysl buddhismus,hinduismus nebo něco jiného?
Předpokládám že jsi džňánin a tak mé vědomí je zvědavé na To,jak To žije,co dělá atd. Very Happy
Ale jestli To nemá potřebu,chápu.Ale proč mi pak odepisuje,když mi pak nemá co říci?o sobě?já jestli sem budu psát,tak jedině že se něco dozvím o ostatních džňánínech nebo lidech.
Poslední věc na kterou se tě zeptám je:pojedeš se podívat na přednášky V.V.Brahmama do Prahy?já doufám že se tam dostanu.zdaréééééc.
Návrat nahoru Goto down
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyThu 10 Aug Thu, 10 Aug 2006 23:05:43 +0300 23:05

Luděk Stloukal napsal:
Ahoj lamo,těší mne Tvoje odpověď,ale zároveň bych radši nějakou odpověď,kde bych se dověděl nějaké poznatky.takže se tě zeptám rovnou!Vyznává tvá mysl buddhismus,hinduismus nebo něco jiného?
Předpokládám že jsi džňánin a tak mé vědomí je zvědavé na To,jak To žije,co dělá atd. Very Happy
Ale jestli To nemá potřebu,chápu.Ale proč mi pak odepisuje,když mi pak nemá co říci?o sobě?já jestli sem budu psát,tak jedině že se něco dozvím o ostatních džňánínech nebo lidech.
Poslední věc na kterou se tě zeptám je:pojedeš se podívat na přednášky V.V.Brahmama do Prahy?já doufám že se tam dostanu.zdaréééééc.
Ahoj Luďku.
Chceš nakrmit svoji mysl .... Very Happy .... OK..... Nemohu říci, že by teď moje mysl něco jasně zařaditelného vyznávala. Moje mysl má nějaké zkušenosti a je jí blízký buddhismus a joga. Možná protože v nich byla cvičena. Konkrétně možná bych mohl jmenovat klasické písemnosti jako diamantová sútra, sutra srdce, tribunová sútra, bhagavadgíta, jogasutra. Kromě toho jsou v ní střípky bible, taotetingu a dalších a dalších ...... Neumím rozeznat zda jsem džňánin či ne. Je pro mne důležitý tento okamžik. Zařazení džňánin-nedžňánin nechám na Tobě, pokud to potřebuješ nebo chceš rozlišovat...... Very Happy ..... rozlišování je OK stejně jako nerozlišování....... Very Happy
Pokud se týká otázek máš zde volné pole působnosti, pokud to bude možné určitě se najde někdo kdo Ti odpoví, pokud ne tak se podle toho zařídíš .... žádný problém...... Very Happy
Pokud máš nějaké další konkrétnější nebo jiné otázky tak se prostě ptej.

Někde jsem četl, že Brahmam odvolal ze zdravotních důvodů návštěvu Evropy. Jinak bych se asi také zúčastnil nějaké jeho přednášky.
Návrat nahoru Goto down
Luděk

Luděk


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 08. 06

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyFri 11 Aug Fri, 11 Aug 2006 00:15:19 +0300 0:15

lama napsal:
Luděk Stloukal napsal:
Ahoj lamo,těší mne Tvoje odpověď,ale zároveň bych radši nějakou odpověď,kde bych se dověděl nějaké poznatky.takže se tě zeptám rovnou!Vyznává tvá mysl buddhismus,hinduismus nebo něco jiného?
Předpokládám že jsi džňánin a tak mé vědomí je zvědavé na To,jak To žije,co dělá atd. Very Happy
Ale jestli To nemá potřebu,chápu.Ale proč mi pak odepisuje,když mi pak nemá co říci?o sobě?já jestli sem budu psát,tak jedině že se něco dozvím o ostatních džňánínech nebo lidech.
Poslední věc na kterou se tě zeptám je:pojedeš se podívat na přednášky V.V.Brahmama do Prahy?já doufám že se tam dostanu.zdaréééééc.
Ahoj Luďku.
Chceš nakrmit svoji mysl .... Very Happy .... OK..... Nemohu říci, že by teď moje mysl něco jasně zařaditelného vyznávala. Moje mysl má nějaké zkušenosti a je jí blízký buddhismus a joga. Možná protože v nich byla cvičena. Konkrétně možná bych mohl jmenovat klasické písemnosti jako diamantová sútra, sutra srdce, tribunová sútra, bhagavadgíta, jogasutra. Kromě toho jsou v ní střípky bible, taotetingu a dalších a dalších ...... Neumím rozeznat zda jsem džňánin či ne. Je pro mne důležitý tento okamžik. Zařazení džňánin-nedžňánin nechám na Tobě, pokud to potřebuješ nebo chceš rozlišovat...... Very Happy ..... rozlišování je OK stejně jako nerozlišování....... Very Happy
Pokud se týká otázek máš zde volné pole působnosti, pokud to bude možné určitě se najde někdo kdo Ti odpoví, pokud ne tak se podle toho zařídíš .... žádný problém...... Very Happy
Pokud máš nějaké další konkrétnější nebo jiné otázky tak se prostě ptej.

Někde jsem četl, že Brahmam odvolal ze zdravotních důvodů návštěvu Evropy. Jinak bych se asi také zúčastnil nějaké jeho přednášky.

Ahoj lamo,začal bych otázkou:Kdo chce nakrmit čí mysl?
Jestli jsem správně pochopil advaitu,tak Má mysl krmí sama sebe. Very Happy
V této debatě jde o to,že vědomí si hraje a tudíž vytváří formu a jména.A forma zvaná Luděk píše formě říkající si lama,a na něco se ho ptá.
Není To úžasné???!!!
Já také nevím za co se mám považovat,a líbí se mi jen tak být!Neviděl jsi náhodou v televizi pořad "Na plovárně"s Markem Ebenem a jeho hostem hercem J.Duškem? Dušek vyprávěl o tom, jak by chtěl znovu zažívat ten PŘI'TOMNÝ OKAMžIK kdy jako malý kluk toto zažíval,když si hrál v lese s klukama a na dvouset metrové cestě objevoval svět celý den!
Já si na to taky vzpomínám a můžu říci,že to bylo to nejlepší v mém životě.
Řekl bych že tohle je ta naše přirozenost "Já jsem".I většina mistrů to tvrdí o těch nevinných dětech.
Takže ti zase položím otázku.co tedy děláš?jak žiješ?co musíš a co ne?
asi to jsou otázky na tělo,tak kdyžtak promiň že jsem tak smělý.
Já jsem pochopil díky advaitě kdo jsem,takže se snažím neupadnout zase do zapomění-teď jsem si uvědomil co jsem to napsal za kravinu.
Takže Kdo tu co zase píše???
Nakonec můj oblíbený citát Nisarghadatty Maharadže:Vědomí že jsem nic je moudrostí a poznání že jsem vše je blažeností.
Ps.Luďkovi je 29 let a lamovi?Ahoj
Návrat nahoru Goto down
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyFri 11 Aug Fri, 11 Aug 2006 03:03:39 +0300 3:03

Ahoj Luďku.
Otázka kdo nebo co koho krmí by mohla být zodpovězena slovy. Je to ale skutečná odpověď?..... Laughing
formy píší a to je opravdu úžasné...... Very Happy
Možná jsem něco z té plovárny jak píšeš viděl - nevím. S dětstvím máš pravdu. Být bez pocitu sevřenosti a svázání pravidly je příjemné. Pokud Tě to láká tak se zbav všech pravidel co nejsou Tvoje...... Very Happy
Co dělám? .... Very Happy .... tak normálně ... chodím do práce, jím, spím, ..... co Tě z toho zajímá? Možná ještě otázka proč Tě to zajímá?
Kdo jsem je dobrá otázka. Tady se dá dělat spousta "kravin". Třeba meditovat, ptát se sám sebe, psát na internet, číst knížky ....... proč ne ..... Laughing
Lamovi je 46.
Návrat nahoru Goto down
Luděk

Luděk


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 08. 06

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyFri 11 Aug Fri, 11 Aug 2006 14:44:50 +0300 14:44

lama napsal:
Ahoj Luďku.
Otázka kdo nebo co koho krmí by mohla být zodpovězena slovy. Je to ale skutečná odpověď?..... Laughing
formy píší a to je opravdu úžasné...... Very Happy
Možná jsem něco z té plovárny jak píšeš viděl - nevím. S dětstvím máš pravdu. Být bez pocitu sevřenosti a svázání pravidly je příjemné. Pokud Tě to láká tak se zbav všech pravidel co nejsou Tvoje...... Very Happy
Co dělám? .... Very Happy .... tak normálně ... chodím do práce, jím, spím, ..... co Tě z toho zajímá? Možná ještě otázka proč Tě to zajímá?
Kdo jsem je dobrá otázka. Tady se dá dělat spousta "kravin". Třeba meditovat, ptát se sám sebe, psát na internet, číst knížky ....... proč ne ..... Laughing
Lamovi je 46.

Ahoj lamo,mě ani tak nezajímá co děláš v práci atd... ale tvoje momentální duchovní rozpoložení,tzn. medituješ?studuješ gíty?chodíš pravidelně na satsangy?
Nebo jsi došel k závěru,že není už třeba ničeho?
Já si jen říkám,co budu dělat,když je to vše jen sen?(mám to vše jen sledovat?)
Četl jsi něco od Nisarghadatty Maharadže?
Není mi jasný proč říká že jsem nic a přitom jsem celý vesmír?
Pak ve mě vyvstává otázka,proč tu jsem??? scratch
Někde jsem četl,že nesmrtelností je to,když si uvědomíme,že vše co se zrodí zase zanikne.
Moje máma cvičí Jogu v denním životě,a její mistr Šrí Paramahansa svámí Mahéšvaránanda měl mistra a ten měl taky mistra který se jmenoval Bhagawan Šrí Deep Narayan Mahaprabhuji a jeho žák sepsal o něm knihu nazvanou Lílá Amrit.já bych to přeložil jako Boží hra.
je to jediné vysvětlení které mám pro Toto.
Je to čistá radost sebe sama,která tu je,nic jiného duálního.
A tu zažíváme v přítomných okamžicích,jsme li v něm ponořeni,což se stává i nevědomím lidem aniž by o tom věděly.
Teď mě napadlo,proč chtít nirvánu(prázdnotu)kterou jsme,když stejně
se neustále střídá se samsárou,z čehož pro mne plyne,že spojení těchto dvou se stáváme NESMRTELNÝMI!
A to si myslím že já něco píšu,ale jde to ze mě,ani nevím jak?
Před pár dny bych neřekl,že něco takového budu dělat.
Co asi přinese další přítomný okamžik?Ahoj Luděk Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru Goto down
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyFri 11 Aug Fri, 11 Aug 2006 16:56:42 +0300 16:56

Ahoj Luďku.
Ptáš se co dělám. Nemohu to jasně specifikovat. Dělám co přijde. Pokud je tu meditace tak ji dělám. Někdy je tu cvičení jogy. Jindy je tu čtení knížky nebo psaní po internetu.Jak Ti mohu pravdivě odpovědět?
medituju? ano někdy. Studuji sútry? ano někdy. Chodím na satsangy? - no to už jsem dlouho nebyl. Jsem z Ústí n. L. tady si satsangů moc neužiju.
Naposledy snad vloni na Brahmamovi.
Neumím to více specifikovat. Nemohu nic dělat. Prostě se to jen děje.
Myslím, že jsem četl něco o Nisargadattovi. Ptáš se proč říká že jsi nic a zároveň celý vesmír...... Je to paradoxní? Ne. Nisargadata zřejmě vychází z poznání základu, semene všeho. Je o tom spousta keců všude možně. Poznání sama sebe zavede do prázdnoty, jednoho bodu kde zdánlivě nic není. V tomto bodu dochází k "sebeuvědomění" oné "prázdnoty" "semena" formou pohybu. (to je "Nic" co si z nudy hraje) A takto vzniká vesmír. Samotný ten pohyb je ale také ono nic, takže se vlastně nic neděje a ten pohyb a vesmír s ním je jen vysněný oním nic a je jeho součástí. Proto jsi nic a všechno(vesmír)
Potíž bývá to jasně popsat. Mysl ve všem dokáže najít nějaké ALE. Proto se někdy k tomu aby došlo k pochopení mysl vypíná(sebedotazováním třeba), když není potřeba ji používat.
Mahešvaránanda sem jezdí už dlouho a mnoha lidem pomáhá. A to je fajn.
Co přinese další okamžik? To je dobrá otázka, která mne nutí ke smíchu........
Návrat nahoru Goto down
Luděk

Luděk


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 08. 06

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyFri 11 Aug Fri, 11 Aug 2006 18:41:29 +0300 18:41

lama napsal:
Ahoj Luďku.
Ptáš se co dělám. Nemohu to jasně specifikovat. Dělám co přijde. Pokud je tu meditace tak ji dělám. Někdy je tu cvičení jogy. Jindy je tu čtení knížky nebo psaní po internetu.Jak Ti mohu pravdivě odpovědět?
medituju? ano někdy. Studuji sútry? ano někdy. Chodím na satsangy? - no to už jsem dlouho nebyl. Jsem z Ústí n. L. tady si satsangů moc neužiju.
Naposledy snad vloni na Brahmamovi.
Neumím to více specifikovat. Nemohu nic dělat. Prostě se to jen děje.
Myslím, že jsem četl něco o Nisargadattovi. Ptáš se proč říká že jsi nic a zároveň celý vesmír...... Je to paradoxní? Ne. Nisargadata zřejmě vychází z poznání základu, semene všeho. Je o tom spousta keců všude možně. Poznání sama sebe zavede do prázdnoty, jednoho bodu kde zdánlivě nic není. V tomto bodu dochází k "sebeuvědomění" oné "prázdnoty" "semena" formou pohybu. (to je "Nic" co si z nudy hraje) A takto vzniká vesmír. Samotný ten pohyb je ale také ono nic, takže se vlastně nic neděje a ten pohyb a vesmír s ním je jen vysněný oním nic a je jeho součástí. Proto jsi nic a všechno(vesmír)
Potíž bývá to jasně popsat. Mysl ve všem dokáže najít nějaké ALE. Proto se někdy k tomu aby došlo k pochopení mysl vypíná(sebedotazováním třeba), když není potřeba ji používat.
Mahešvaránanda sem jezdí už dlouho a mnoha lidem pomáhá. A to je fajn.
Co přinese další okamžik? To je dobrá otázka, která mne nutí ke smíchu........

Ahoj Lamo,je zajímavé kam se to až dostalo.ostatně by byli zajímavé připomínky ostatních na to co jsme tu začaly.jelikož jdu za chvíli do práce na noční a pak jedu na výlet,tak se ozvu nejspíše v neděli,jestli budu mít inspiraci.
Zdá se mi,že jsi došel do stavu mysli,která pozoruje sama sebe a děláš to co se vyskytne ve tvém poli vidění,takže se TO děje samo sebou.
Jsi viditel viděného,slyšitel slyšeného,atd. Shocked
Je zajímavé pozorovat mysl,když píše tyto řádky a přemejšlí nad tím,kdo vlastně je?a zjišťuje že se skutečně nemůže popsat!!!
Ale jak jít za mysl? scratch Ahoj
Návrat nahoru Goto down
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptySun 13 Aug Sun, 13 Aug 2006 14:13:26 +0300 14:13

Ahoj.
Jen pár poznámek. Mysl je součástí stejně jako NEmysl(to co je za myslí). Mysl nemůže poznat to co je za myslí. Poznat co je za myslí lze jen když "tu mysl není" "mysl je zastavena" "mysl je ovládnuta" ..... atd.... mnoho řečí na stejnou věc. Až "bez mysli" lze vidět vše jako jednotu ----- tedy i tu mysl.
Nevím jestli je nějak důležité mluvit nebo psát o tom kam došla čí mysl...... Laughing ..... přijde mi to legrační.
Moje mysl ze mne také například vychází rektem na toaletě. To znamená, že mám občas mysl v hajzlu......... Laughing... a kde byla těsně předtím ani nepíšu.
Jak dojít za mysl? Pokud opravdu chceš dojít za mysl tak jí prostě zastav. To je vše co musíš udělat. Zbytek se projeví sám.
Musíš to ale dělat? Co to je to co chce jít za mysl? Nic jiného než Tvoje mysl..... není to legrační? Co tedy musíš dělat? Nic. Vůbec nic. Pak se Všechno bude dít spontánně, normálně samo. Budeš meditovat, mít mysl i chodit za mysl jen tak .... prostě jak to přijde...... "bez Tvého přispění", "bez Tvého chtění""bez Tebe jako takového" vše bude probíhat dál - samo od sebe. Pak už tu nebude co nebo kdo by cokoliv chtělo(třeba jít za mysl) ...... Laughing
Návrat nahoru Goto down
Luděk

Luděk


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 08. 06

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptySun 13 Aug Sun, 13 Aug 2006 15:02:10 +0300 15:02

lama napsal:
Ahoj.
Jen pár poznámek. Mysl je součástí stejně jako NEmysl(to co je za myslí). Mysl nemůže poznat to co je za myslí. Poznat co je za myslí lze jen když "tu mysl není" "mysl je zastavena" "mysl je ovládnuta" ..... atd.... mnoho řečí na stejnou věc. Až "bez mysli" lze vidět vše jako jednotu ----- tedy i tu mysl.
Nevím jestli je nějak důležité mluvit nebo psát o tom kam došla čí mysl...... Laughing ..... přijde mi to legrační.
Moje mysl ze mne také například vychází rektem na toaletě. To znamená, že mám občas mysl v hajzlu......... Laughing... a kde byla těsně předtím ani nepíšu.
Jak dojít za mysl? Pokud opravdu chceš dojít za mysl tak jí prostě zastav. To je vše co musíš udělat. Zbytek se projeví sám.
Musíš to ale dělat? Co to je to co chce jít za mysl? Nic jiného než Tvoje mysl..... není to legrační? Co tedy musíš dělat? Nic. Vůbec nic. Pak se Všechno bude dít spontánně, normálně samo. Budeš meditovat, mít mysl i chodit za mysl jen tak .... prostě jak to přijde...... "bez Tvého přispění", "bez Tvého chtění""bez Tebe jako takového" vše bude probíhat dál - samo od sebe. Pak už tu nebude co nebo kdo by cokoliv chtělo(třeba jít za mysl) ...... Laughing

Ahoj lamo,mám za to,že "Jsem To",za co se považuje moje mysl,vědomí.
Třeba za Luďka,lamu,buddhu,mravence,slona,Brahmu,Višnua,Šivu,ale zatím jediné co tu je,je Přítomnost(čiré vědomí,brahman,absolutno,Kálačakra...)
a nebo tu je Nic,prázdnota,prožívání sebe sama v nevědomosti.A tyto dva stavy jsou tu věčně,a jejich spojení v jedno je To,Já.
Co ty na to? Já už asi více nenapíše,uvidíme
Já pozdravuje Já
Návrat nahoru Goto down
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptySun 13 Aug Sun, 13 Aug 2006 22:40:06 +0300 22:40

Ahoj.
Možná si mysl a vědomí jen tak hraje: na Luďka, lamu, Prázdnotu.
Co tedy je pravda? napsal jsi to: přítomný okamžik.
Laughing
Návrat nahoru Goto down
Luděk

Luděk


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 08. 06

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: nikdo...   nikdo tu nic nenapsal EmptySun 13 Aug Sun, 13 Aug 2006 23:19:12 +0300 23:19

lama napsal:
Ahoj.
Možná si mysl a vědomí jen tak hraje: na Luďka, lamu, Prázdnotu.
Co tedy je pravda? napsal jsi to: přítomný okamžik.
Laughing

Ale jsem-li přítomný okamžik a nacházím se ve stavu prázdnoty,tak nevím že jsem přítomný okamžik!Z toho mě vyplývá,že jsem i nejsem přítomný okamžik,tudíž nemohu stoprocentně říci Kdo jsem?

Mám tu po ruce překlad Upanišad,konkrétně Kéno'panišad,z ní dva verše:
1.Nemyslím,že jsem je dobře poznal(brahma),neříkám také,že je vůbec neznám.Kdo z nás je zná,ten je zná a také neví,že je zná.
2.Komu není známo,tomu je známo,
komu je známo,ten je nezná.
Nepoznal je ten,kdo je poznal,
poznal je,kdo je nepoznal.
Návrat nahoru Goto down
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyMon 14 Aug Mon, 14 Aug 2006 12:44:53 +0300 12:44

Ahoj.
Jo tohle zní dobře.
Z pohledu mysli, vědomí je tu hra na přítomný okamžik, na prázdnotu přítomného okamžiku, na jednotu, na advaitu atd , atd. Takhle si tu hrajeme na slova, pocity, zážitky.
O čem lze ale hovořit z přítomného okamžiku, z prázdnoty? Nic nevím, ničemu nerozumím, nic neznám, nic tu není (to je pokus o vyjádření nepopsatelného... Very Happy ) ..... co je to Já? co bych měl hledat? - to jsou jen nadbytečné otázky(z mysli).
Být v Klidu.(viz. Brahmam a další)
Návrat nahoru Goto down
Luděk

Luděk


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 08. 06

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptySat 19 Aug Sat, 19 Aug 2006 22:17:41 +0300 22:17

lama napsal:
Ahoj.
Jo tohle zní dobře.
Z pohledu mysli, vědomí je tu hra na přítomný okamžik, na prázdnotu přítomného okamžiku, na jednotu, na advaitu atd , atd. Takhle si tu hrajeme na slova, pocity, zážitky.
O čem lze ale hovořit z přítomného okamžiku, z prázdnoty? Nic nevím, ničemu nerozumím, nic neznám, nic tu není (to je pokus o vyjádření nepopsatelného... Very Happy ) ..... co je to Já? co bych měl hledat? - to jsou jen nadbytečné otázky(z mysli).
Být v Klidu.(viz. Brahmam a další)

Ahoj lamo,dlouho jsem si nepopovídal o Já Very Happy ,i když se v podstatě nic jiného neděje Very Happy Já si povídá s Já,které si pak řekne ty,my,vy,oni a nevědomost je na světě.Ale píšu sem proto,že většina lidí píše,že oni nejsou nic,a že musí být v klidu.
Proč být v klidu?
Máte-li poznání kdo jste,nemusíte být jen v klidu!Kdo a co musí být v klidu?Teď mi mysl říká,že si Luděk připadá jako guru Very Happy To ego si nikdy nedá pokoj Very Happy
Dnes už vím,proč buddhisté Diamantové cesty(mysli) říkají o své cestě,že je to skok do Prostoru mysli!!!není To co je nádherné?
Takže nestačí říct: Buď !??
Stačí
Návrat nahoru Goto down
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptySun 20 Aug Sun, 20 Aug 2006 16:41:30 +0300 16:41

Ahoj Luďku.
Vidíš jak nám to jde.
Jak píšeš:
"Máte-li poznání kdo jste....."
pak není o čem hovořit. Klid, Buď ,Láska zůstávají slovy o čem ? ......
Nejsou otázky .... pak není na co odpovídat..... :-))))))
Návrat nahoru Goto down
joshi




Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 04. 07. 06

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyTue 29 Aug Tue, 29 Aug 2006 17:48:32 +0300 17:48

ahoj kluci,

koukam, ze nam probehl v sobotu Ludek a Ludek mohl prijet.
Tak Ludku dodatecne vse nej k svatku Smile

btw: ta fotecka z matrixu vypada dost drsne Smile)
Návrat nahoru Goto down
http://mozaika.bloguje.cz
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyWed 30 Aug Wed, 30 Aug 2006 08:54:57 +0300 8:54

Mohl přijet, to jo.
Mohli jsme se "pohádat" naživo.
To už ale teď nespravíme - leda příště.
Návrat nahoru Goto down
Luděk

Luděk


Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 08. 06

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyFri 1 Sep Fri, 01 Sep 2006 15:00:46 +0300 15:00

lama napsal:
Mohl přijet, to jo.
Mohli jsme se "pohádat" naživo.
To už ale teď nespravíme - leda příště.



Ahoj kluci,kam jsem měl přijet?jinak díky za přání a mimochodem-Příběhy Gurumíry jsou výborný,je to na Nobelovku Very Happy
Rád bych někdy přijel do Prahy na satsang nebo zpívání,jelikož jsem z Jablonce a pracuju přes den i noc,tak to bude jen občas.A Lama by taky mohl přijet,jestli se chcete pohádat,na to jsem expert. Very Happy tak zatím pánové. Luděk
Návrat nahoru Goto down
lama




Poeet p?íspivku : 53
Registration date : 01. 12. 05

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyMon 4 Sep Mon, 04 Sep 2006 08:58:28 +0300 8:58

Joshi pořádal v Praze session - ani nevím koho všeho - ze všech koutů - přátel nejspíš. Nakonec bylo okolo 20 lidí(možná víc). Mi nedošlo se mu o Tobě zmínit. Promiň.
Návrat nahoru Goto down
joshi




Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 04. 07. 06

nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal EmptyFri 8 Sep Fri, 08 Sep 2006 09:19:48 +0300 9:19

Luděk napsal:
lama napsal:
Mohl přijet, to jo.
Mohli jsme se "pohádat" naživo.
To už ale teď nespravíme - leda příště.

Ahoj kluci,kam jsem měl přijet?jinak díky za přání a mimochodem-Příběhy Gurumíry jsou výborný,je to na Nobelovku Very Happy
Rád bych někdy přijel do Prahy na satsang nebo zpívání,jelikož jsem z Jablonce a pracuju přes den i noc,tak to bude jen občas.A Lama by taky mohl přijet,jestli se chcete pohádat,na to jsem expert. Very Happy tak zatím pánové. Luděk

Ludku, pokud by ses chtel se mnou potkat (ja s tebou rad), muzes mi dat echo (joshi@email.cz) a zajdem spolu do cajovny v Praze nebo na pivko, jak budes chtit.
Mozaika zatim zadne satsangy neporada, ikdyz mame moznost v cajovne. Zpivani neporadame. Pokud bys chtel zorganizovat nejake setkani u tebe v Jablonci, mas pripadne nejakou chajdu s moznosti lyzovani, urcite by se nekdo nasel, kdo by prijel Smile)))

Jestli chces napis mi na email, sem do fora lezu malokdy.
Návrat nahoru Goto down
http://mozaika.bloguje.cz
Sponsored content





nikdo tu nic nenapsal Empty
PříspěvekPředmět: Re: nikdo tu nic nenapsal   nikdo tu nic nenapsal Empty

Návrat nahoru Goto down
 
nikdo tu nic nenapsal
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Nikdo tu nic nenapsal

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Mozaika :: Novinky-
Přejdi na: